Als je goed kijkt dan zie je het: hier is het net een beetje anders. Dat moet ook. De Trappenberg College in Hilversum bieden gespecialiseerd basisonderwijs én voortgezet onderwijs. We werden gevraagd een aantal meubels te maken, maar onze Monica schoof aan en bracht meer teweeg dan vooraf gedacht. Dorine, teamleider College De Trappenberg: “We wisten niet goed hoe we verder moesten met de ietwat steriele witte en grasgroene basis. Nu zijn de leerpleinen zo sfeervol dat we zin hebben om de hele school aan te pakken.”
“Door de vertaling van onze wensen naar kleur en inrichting, is het nu één geheel geworden.”
Kleuradvies
We werden gevraagd voor meubels op de twee leerpleinen, maar Monica miste warmte en adviseerde om te beginnen met kleur. Zij greep de groene glazen balustrade aan om buiten naar binnen te halen. Dat past hier goed; College De Trappenberg heeft een plek midden in het bos. Er kwam een groene muur en een XXL bosprint, waarmee de sfeer compleet veranderde.
Interieur specifiek onderwijs
Een interieur voor leerlingen met een lichamelijke beperking vraagt soms net even iets anders. Bij specifiek onderwijs gaan we uit van specifieke behoeften, denk aan aangepast meubilair. Zo zie je hier tafelframes waar je met een rolstoel makkelijk kunt aanschuiven. Ook zie je een hoge tafel op wielen met een, hoe kan het ook anders, groen frame. Dorine: “We zijn heel blij met deze meubels op maat, waardoor alle kinderen een fijne plek hebben om te zitten of te werken.”
Er kwamen huiselijke vloerkleden en de zitzakken kregen een nieuwe hoes. Ook gaf Monica praktische tips over het opbergen van materialen en maakten we houten boekenkasten. “Door de vertaling van onze wensen naar kleur en inrichting, is het nu één geheel geworden.”
Verder dromen
Het ontwerp sluit aan bij wat er al was en laat ruimte voor dromen. Je kunt niet altijd alles in één keer realiseren. “We hebben nu een mooie basis en een verlanglijstje waar we de komende jaren mee vooruit kunnen. En omdat de leerpleinen nu zo sfeervol zijn, willen we de rest van de school net zo gezellig maken. Wordt vervolgd dus!”
Over De Trappenberg
(College) De Trappenberg is een regionale school voor gesprecialiseerd onderwijs aan leerlingen van 4 tot 20 jaar die extra ondersteuning nodig hebben op het gebied van leren, die een motorische of verstandelijke beperking hebben, langdurig ziek zijn of meerdere problemen tegelijk ervaren. De school combineert zorg en onderwijs op maat en creëert een plek waar ieder kind zich kan ontwikkelen, leren, en meedoen aan de maatschappij. Leuk weetje: Sebastiaan, zoon van onze planner Betty, gaat hier naar school. Dat maakt dit project voor ons extra bijzonder.